بيانيه مهم آيت الله صانعي در ارتباط با مسائل جاري کشور

بسمه تعالي

«وَزُلْزِلُوا حَتَّى يَقُولَ الرَّسُولُ وَالَّذِينَ آمَنُوا مَعَهُ مَتَى نَصْرُ اللهِ أَلاَ إِنَّ نَصْرَ اللهِ قَرِيبٌ»

ملت عزيز و شريف ايران اسلامي
در روزهاي گذشته همگان شاهد حمله به دانشگاهها و خوابگاه دانشجويان و ضرب و جرح، قتل و به زندان افکندن عده زيادي از فرزندان اين مرز و بوم بوده ايم تا جائيکه در آمار رسمي خبر از کشته شدن حدود بيست نفر و زنداني شدن بيش از هزار نفر داده شده است و همچنين شاهد پخش اعترافات برخي از زندانيان در رسانه هاي انحصاري بوده ايم که بر همه واضح است اين اعترافات حداقل به علت زنداني بودن متهمين و شرايط خاص آنها از نظر شرعي، قانوني و عقلائي هيچ گونه ارزشي نداشته و ندارد؛ لکن نبايد اينگونه ظلمها، آزار و اذيت ها، ترفندها، مکرها؛ دروغها و … موجب يأس و نا اميدي در راه احقاق حق شرعي و قانوني و حاکميت مردم بر سرنوشتشان گردد؛ چون علاوه از آنکه نا اميدي از رحمت خداوند خود از معاصي و گناهان کبيره است؛ خلاف وعده نصر و پيروزي قرآن به مسلمانان نيز مي باشد که «أَلاَ إِنَّ نَصْرَ اللهِ قَرِيبٌ».

و چگونه چنين نباشد حال آنکه علي رغم تمام سانسورهاي خبري، از محدوديت سايت هاي خبري گرفته تا تعطيلي روزنامه ها و دستگيري فعالين رسانه اي و سياسي و حتي قطع پيام هاي کوتاه، آگاهي عمومي و جهاني از وقايع اخير روز به روز در حال افزايش است، که خود نتيجه حرکت آگاهانه و همراه با متانت ملت بزرگ ايران است. اميد آنکه راه دفاع از حقوق مردم و حفظ عقايد ديني آنها مخصوصاً جوانان و حفظ جمهوري اسلامي همراه با درايت، متانت، آگاهي بخشي و آرامش و امنيت و استفاده از قانون اساسي به معناي واقعيش و بهانه ندادن به دست ستمکاران، ادامه يابد که استقامت شرط موفقيت است و چگونه چنين نباشد حال آنکه کانديدهاي معترض به مسئولين انتخابات و روند و نتيجه آن و نظر شوراي نگهبان همانگونه که در نامه حضرت حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي کروبي (دامت افاضاته و برکاته) و يا در بيانيه دوست مکرم، مؤمن و يار باوفاي امام امت (سلام الله عليه) جناب آقاي مهندس موسوي (دام عزه و توفيقه) آمده است؛ از نظر سياسي و قانوني مشروعيت دولت را مورد سوال قرار داده و آنرا نفي مي نمايند که نشانگر عدم اقناع آنان و توده زيادي از مردم از شبهات پيش آمده در انتخابات است که خود بواسطه کاهش پشتوانه و حمايت هاي مردمي، مي تواند موجب ناکارآمدي دولت گردد و ممکن است ادامه اش موجب مشکلات حقوقي و مدني شود.

در پايان به تمام نيروهايي که بايد حافظ نظم و جان و مال و ناموس مردم باشند تذکر مي دهم که هيچ فرمان و دستوري نمي تواند مجوّز و عذري براي تجاوز به حقوق مردم ـ که حرام و معصيت و ذنب لايغفر است ـ گردد که لاطاعة لمخلوق في معصية الخالق چه رسد به آنکه موجب ضرب و جرح و يا قتل گردد که مستوجب خذلان دنيوي و عذاب اخروي است.

يوسف صانعي
12/4/1388
10رجب المرجب1430

saanei.org

Advertisements

9 پاسخ to “بيانيه مهم آيت الله صانعي در ارتباط با مسائل جاري کشور”

 1. م.شمع Says:

  سلام آشنا
  فکر نمی کردم حرف زدن برایم اینقدر مشکل شود ، و این روزها فقط خواندن است که کمی تسکینم می دهد ، کجاییم ، به کجا می رویم ، در چه شرایط رقت باری ، مجبور به نفس کشیدن ایم ، مثل اینکه نفس کشیدن هم ارادی شده که اینقدر سنگینی بر سینه ادم وارد می کند .
  الان از هر کی که از مدرنیته انتقاد میکنه ( خودم هم ! ) می پرسم اگه این فضای نیمه ازاد اینترنت نبود ، ما که خفه شده بودیم ، امیدوارم خدا صبرم بده تا دوباره شروع کنم ، ناامیدی خیلی سخته
  یا علی
  ——–
  سلام دوست خوبم
  شرايط بسيار سخت ولي لازمي است كه خدا در پيش پاي مردم روشن ضمير ما قرار داد. اين ماجراها آينه اي بود كه خود را در آن بهتر ديديم!
  با يادآوري اين دعاي شريعتي آرامش و صبر برايتان آرزومندم:
  خدايا به من توفيق تلاش در شكست، صبر در نوميدي، رفتن بي همراه، جهاد بي سلاح، . . . . روزي كن!

 2. حامد Says:

  برای ایت الله صانعی طول عمر همراه با سلامتی و سربلندی بیشتر از درگاه خداوند متعال خواهانم . اینو میدونیم که هر کس حرف حق بزنه باید باید گوشه نشین باشه. میدونیم کسی حرف شما را گوش نمیکنه

 3. rrkh Says:

  من هم با مقاله ای فوق ارزشمند آپ شدم.

 4. ... Says:

  سوال: چرا علی اکبری که در نشریه کژراهه، تولیدی اداره ادیان و فرق وزارت اطلاعات از او به عنوان «شعبده بازی با ادعای انرژی درمانی» یاد شده و انواع و اقسام تخلفات در آنجا برایش ذکر شده، هنوز راست راست می‌گردد و خود را کاندیدای ریاست جمهوری نیز می‌کند!

  این فیلم نشان دهنده روابط پنهان محسنی اژه ای؛وزیر اطلاعات احمدی نژاد و شعبده باز کلاش و دکتر قلابی علی اکبری در انرژی درمانی است. حتماً ببینید…

  آقای اژه ای این یک فاجعه است

 5. ... Says:

  قصه ساده است و هولناک.
  .
  .
  نویسنده عرب منصور عبدالحکیم متخصص مهدی و دجال و نوستراداموس و فراماسونری و شناخت علائم ظهور و یاجوج و ماجوج است و صدها صفحه در این ابواب سیاه کرده و کتب متعدد نوشته و پراکنده کرده است. او در کتاب السفیانی خود بحثی دارد که در آن می پرسد آیا … ایران همان سید خراسانی است که در احادیث ظهور آمده است؟ (هل الخراسانی هو مرشد الثوره الایرانیه؟)
  .
  .خب اگر تا به حال احمدی نژاد را آخرالزمانی می پنداشتید از این پس باید بدانید که آخرالزمانی واقعی خود … ست.
  .
  .

  http://sibestaan.malakut.ir/

 6. ... Says:

  به گوش مخملباف نسبتا محترم برسانید.این است دلیل عدم همراهی با کماندوی انقلابی فیلم ساز.

  کم نیستند کسانی متعلق به دهه 40که با مخملباف مورد دارن(به خاطر تیر خلاص زدنهای اوایل انقلاب)وطبعا نسل بعدی در ارتباط با آنها مخملباف باید فکری برای آن قضیه بکند باید بتواند این قضیه را حل کند.تا همراهیش کنند.
  متاسفانه یا خوشبختانه حافظه تاریخی مردم کار می کند.باید برایش ارزشمند باشد تا حرفش را بزند.

 7. علي Says:

  هركسي كه به حرف رهبري نباشد چه فرد عادي باشد و چه مرجع اين را بايد بداند كه اين پستهاي دنيايي هست و زماني ارزش دارند كه مطيع ولايت فقيه باشد. امام يك زماني آيت الله منتظري را قبول داشت و در يك جاي ديگر نامه اي به او داد كه آتش جهنم را يادآور ميشد.انسان جايزالخطا است و فكر نكنيد كه چون يك كسي لباس پيغمبر بر تن دارد حتماً معصوم است . و حرفهاي ايشون از جانب امام زمان و خدا است ( نعوذبالله )
  ما همگي بايد تحت امر رهبري عزيزمان باشيم و انشاء الله خداوند به ايشان عمر با عزت بدهند و تا ظهور امام زمان در قيد حيات باشند. وگرنه امام گفته بود بعد از من روحاني نماها در اين مملكت زياد ميشوند.

  • چه میدونم بنویس امام زمان Says:

   از نظر منطقی این حرفها درست ، ولی این که حتما معصوم نیست و ممکنه آتش جهنم و … ایا برای رهبری صادق نیست ! یا ایشون از جانب امام زمانه یا احیانا خداست !
   بابا مگه همین هاشمی دزد ( به قول احمدی ) نبوده که آقا رو رهبر کرده ، پس دیگه چه اعتباری بهش هست ، بالاخره نایب امام زمان و انتخاب شدن به دست اقا دزده !!! هه هه هه هه
   به قول منتظری این اقایون مرجعیت شیعه رو هم زیر سوال بردن

 8. مهدي Says:

  علي جان ولايت فقيه يعني اميرالمومنين
  كه البته اميرالمومنين كسي است كه ذاتا» علم خدايي داشته باشد نه اينكه در حوزه چند سال كتب ورساله مراجع قديم را خوانده باشد .
  اگر انسان جايزالخطاست پس رهبر ما هم مي تواند جايزالخطا باشد.
  اميرالمومنين فقط خاندان پيغمبرند كه كلا» 12 نفرند علي اقاي … كه آقاي خامنه اي رو از 12 امام ميدونيي .
  ولايت فقيه بايد 10000 علم بداند نه فقط فقه كه از انسانهاي گذشته خود درس گرفته.
  و مگر امام زمان ديشب در خواب به تو گفت آقاي خامنه اي از اصحاب ايشان هست .
  كمي فكر كنيد .خداوند ميفرمايد اينان قرآن براي اهل تفكر است علي جان قرآن فارسي بخوان


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: