مجمع روحانیون مبارز: انتخابات ریاست جمهوری باطل شود

مجمع روحانیون مبارز با صدور اطلاعیه‌ای خواستار ابطال نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران شد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دیگر نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری با انتشار اطلاعیه‌هایی نتایج شمارش آراء را نپذیرفته‌‌اند.

آقای موسوی در نامه‌ای از مراجع تقلید خواسته است که در برابر «تقلب‌های» صورت گرفته در انتخابات سکوت نکنند.

مجمع روحانیون مبارز که یکی از تشکل‌های مطرح سیاسی مذهبی در ایران است و محمد خاتمی دبیرکلی آن را بر عهده دارد، در اطلاعیه خود از اینکه «نتوانسته» است از آراء مردم «صیانت» کند «پوزش» خواسته است.

در اطلاعیه این مجمع آمده است: «صرف‌نظر از نتیجه‌ای که معلوم شد، آنچه موجب تاسف و نگرانی بیشتر است، اعمال نوعی مهندسی آراء گسترده در این دوره است.»

در بخش دیگری از اطلاعیه مجمع هشدار داده شده است که «این امر اگر به صورت رویه درآید، به جمهوریت نظام لطمه غیرقابل جبران می‌زند و اعتماد مردم را که بزرگ‌ترین پشتوانه نظام است، خدشه‌دار می‌کند.»

براساس اعلام این تشکل سیاسی، «دلایل و شواهد کافی وجود دارد که نتیجه اعلام شده مورد قبول واقع نشود.»

مجمع روحانیون مبارز در پایان اطلاعیه خود تاکید کرده است: «برای دفاع از جمهوریت اسلامی نظام و بازگرداندن اعتماد عمومی و نگاهبانی از موج آشتی ملی با صندوق‌های رای، ابطال این انتخابات و تجدید آن در فضایی عادلانه‌تر و منطقی‌تر راه‌کار مناسب است.»

این مجمع همچنین درخواست کرده است که برای مشخص شدن نتایج واقعی انتخابات، «هیئتی بی‌طرف و کاردان و شجاع برای حقیقت‌یابی و اعلام نظر نهایی به ملت و رهبری» تشکیل شود.

زمانه

Advertisements

11 پاسخ to “مجمع روحانیون مبارز: انتخابات ریاست جمهوری باطل شود”

 1. ... Says:

  جنتی معلم حقانی بوده و هم فلاحیان و هم اژه ای شاگرد آن مدرسه
  گرگ هایی هستند که با یک چشم می خوابند چون می دانند که اگر هر دو چشم را ببندند دیگری او را می درد
  استاد دانشگاه .سردار مشهدی حسن رحیم پور ازغدی معروف به بازجو رحیم که درس بازجویی و کشف کودتا تدریس می کرد و به نقل از آقای کیانوری بازجوی بی رحمی بود اما الان بقول خودش شده تئورسین فرهنگی . از نظر بازجو حسن رحیم پور ازغدی ، تاريخ با ظهور اسلام شروع مي شود.پيش از آن چيزي جز جهل و خرافات و وحشت نيست.مسيحيت خرافات و خرد ستيزي است.يهوديت چيزي جز توطيئه و شرارت نيست. رنسانس كپي از تمدّن اسلامي در اندلس است و علم غربي چيزي نيست جز تقلب و دروغ . فلسفه غرب امر شيطاني است. دانش غرب از سرزمين هاي اسلامي سرقت شده است و دموكراسي توطئه است براي كوتاه كردن دست خداوند از اداره امور جهان . اين ديدگاه سياسي و اقتصادي و فرهنگي روي هم رفته ساختار ايدئولوژيك این جریان را برای سوءاستفاده فراهم می کند که معلوم است نمی توان انتظار داشت تا سخنی مردانه و مدبرانه از اینها متنشر شود لجن پراکنی در مورد افراد در بند موضوعی است که این بازجو و نویسنده کیهان خوب از دوست شفیقش شریعتمداری و صفار هرندی اهل موئتلفه یاد گرفته است .در هر صورت باید دید ازغدی از طرف چه جریانی وارد ستاد انقلاب فرهنگی شده و بقیه اعضا ستاد بازجویان کجاهستند؟
  متولیان به اصطلاح فرهنگی این رسانه های هذیان گو از کجا آمده اند؟ .درسته از ستاد بازجویان اوین به ستاد انقلاب فرهنگی ، روزنامه ها و پست وزارت رسیده اند. از آدم بازجو چه انتظاری دارید؟
  پيچک انحراف (بررسی همگرائی و مشارکت مافيائی حلقه روحانيون مدرسه حقانی با مافيای قدرت در اسرائيل)
  گزارشی تحليلی ـ تحقيقی از داريوش سجّادی آمريکا 22/بهمن/81
  در ساختار قدرت همیشه باید به کسی شک کرد که ادای گروهبان ها رو در می آورد .کسی که به ظاهر در قدرت نیست و بقول خودش مشغول مطالعات تحقیقاتی و حوزوی خویش است .به همین ها باید شک کرد پیاده نظام هم امثال امامی و در رده های کمی بالاتر اژه ای و بعد قدیانی و….

  برگرفته از:قبیله نفاق

 2. ... Says:

  ۴۲- از كامنت‌ها: آیت اله صانعی فتوای صادر کرده اند و همکاری با دولت احمدی نژاد را حرام اعلام کرده اند وزرات اطلاعات بیت ایشان را محاصره کرده است.

  ۴۱- خبرگزاری انتخاب: خبرنگار سرویس سیاسی انتخاب گزارش داد که ساعتی پیش مهدی کروبی با حضور در جمع معترضین در خیابان ولیعصر، به آنها روحیه داده و اقدام آنها را برحق دانست. یکی از نزدیکان کروبی به خبرنگار انتخاب گفت که مهدی کروبی تا فردا دومین بیانیه خود را منتشر خواهد کرد. مهدی کروبی که کاملا با روحیه در میان جمعیت حاضر شده بود، تاکید کرد که تا پایان راه استقامت خواهد کرد.
  ۴۰- از وبلاگ قبلی: ساختمان وزارت صنایع و معادن را در سعادت آباد آتش زدند.

  ۳۹- از یك وبلاگ: اساتید دانشگاه شریف استعفا دادند.

  ۳۸- پتیشن خطاب به رهبران كشورهای جهان. امضا كنید لطفا.
  » عالیجنابان، ما امضاء کنندگان این نامه در حمایت از تظاهرات میلیونها نفر از هموطنانمان که آراء آنها با تقلب به نفع کاندیدای مد نظر روحانیت حاکم دزدیده شد از شما درخواست داریم از پذیرفتن و تبریک گفتن به رئیس جمهوری دروغین که هم اکنون به سرکوبِ مردمِ معترض، در خیابانهای کشورمان با خشونت تمام عمل میکند خودداری فرمایید.»

  ۳۷- آخرين خبر از امير آباد توسط یكی از فیس‌بوكیان: امیر آباد هنوز شلوغه. شیشه های اکثر بانک ها رو شکستن. خبابون پر اتش و دوده. مردم رو حسابی زدن. تیر اندازی شده. حداقل 1 نفر تیر خورده. دانشجوها مخابرات امیر اباد رو تصرف کردن. لباس شخصی ها و پلیس با باتوم برقی مردم رو می زنن. با موتور به مردم میزنن و از روی مردم رد میشن. خواهرم جای چرخ موتور رو روی تن ملت دیده.

  ۳۶- از وبلاگ قبلی: شنیده شد:
  ۱- کلانتری تجریش توسط مردم تسخیر شد.
  ۲- یک کلانتری در تبریز توسط مردم تصرف شد.
  ۳- مخابرات امیرآباد را آتش زدند.

  ۳۵- از كامنت‌ها : سعادت آباد وحشتناکه جوش. بعد از یورش یگان ویژه الان لباس شخصی ها کنترل رو به دست گرفتن و مدام رژه میرن و شعار میدن «حزب الله، ماشاالله». با چماق طول خیابون رو طی می کنن برای قدرت نمایی.

  ۳۴- از بالاي گيشا صداي تير و آمبولانس مياد توي امير آباد هنوز صداي تير مياد.

  ۳۳- خبر رسيده تبريز در حكومت نظاميه است و خيلي ها دستگير شدند.

  ۳۲- از كامنت‌ها: در ادامه تشدید نا آرامی ها در تهران» ستاد میرحسین موسوی هرگونه حضور فردا در میدان ولیعصر را به علت اعمال خرابکارانه منع کرد. برخی اخبار ناشی از بمب گذاری در مراسم پیروزی احمدی نژاد و تخریب چهره ی موسوی و برگرداندن جو به نفع احمدی نژاد به گوش می رسد. لطفا این موضوع را به نزدیکان خود نیز اطلاع دهید.

  ۳۱- از این وبلاگ: «محمود احمدي ن‍ژاد در سخنراني ديشب خود مردم را به حضور در جشن پيروزي فراخواند: ميدان ولي عصر و مصلي. با توجه به درگيري هاي ديروز و امنيتي شدن فضا، به نظر مي رسد حضور طرفداران مهندس موسوي در اين مراسم و امكان درگيري ميان طرفداران موسوي و حاميان رئيس جمهور 24 ميليوني! به شدت جدي باشد.»

  ۳۰- از قول بچه های دانشگاه صنعتی اصفهان:دانشگاه صنعتي اصفهان به آتش كشيده شد. ساختمان مركزي:همه ي درها شكسته و كاغذها آتش زده شد شيشه ي سالم در دانشگاه باقي نمانده آمفي تئاتر،تالار ها،سلف و . . . آسيب جدي ديد. اتوبوس ها در سرازيري رها شد!! اکنون يگان ويژه وارد دانشگاه شد و بچه ها متفرق شدند.

  ۲۹- رضا علیجانی، هدی صابر و تقی رحمانی با حکم نیروی انتظامی در منزل خود دستگیر شدند.

  ۲۸- خبرگزاری انتخاب: آیت الله هاشمی هیچ دیداری با رهبری معظم انقلاب نداشته اند.
  خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری انتخاب در گفت و گو با یک منبع مطلع، خبر دیدار فوق العاده آیت الله هاشمی رفسنجانی ریاست مجمع تشخیض و مجلس خبرگان با آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب را تکذیب کرد.
  وی همچنین شایعه تحت حبس خانگی بودن ایشان را کذب دانست و افزوده گفت که آیت الله هاشمی رفسنجانی استعفا نداده اند.

  ۲۷-یكی از فیس‌بوكیان: گویا در امیرآباد, تجریش و شهرک غرب کار به جاهای باریک تر رسیده است. به کلانتری ها حمله شده تا نیروی انتظامی را خلع سلاح کنند. ساختمان های تجاری و بانک ها را هم آتش زده اند. از سه تماس تلفنی, در دو تماس شاهدان عینی صحبت می کردند.

  ۲۶- سپاه و اطلاعات/ عامل انتخابات

  ناز خاتون

 3. رضا Says:

  من پیشنهاد میکنم در اصفهان شیراز مشهد و همه ی شهرهای بزرگ هم انقلاب شود تا پای جان ……به شعورمان اهانت شد من دیگر رای نمیدم چون رای دادن یک تراژدی بزرگ بود

 4. پرتو Says:

  برادر ارجمند جناب آقای خاتمی
  از محضر شما درخواست می کنم این سریال عذر خواهی از مردم را خاتمه دهید و اگر خودرااز سلاله سادات می دانید بیش از این به روی ظلم و ستم و حق کشی ، لبخند نزنید.
  به امید حکومت عدالت ناب الهی برروی زمین و رسوایی روسیاهان دروغگو.
  یا حق

 5. مرتضی مصری Says:

  سلام به تمام علماء و آزاد اندیشان جمهوری اسلامی ایران از جامعه روحانیت بیش از این انتظار میرود که با مردم همگام باشند تا با نیروهای مخالف نظام ،بزرگواران این ره که میروید به …. است. مردم را به آرامش دعوت کنید ماهیت حضور شما علما به نفع مردم سخن گفتن است مردم ایران و نه مردم لامذهب غربی

 6. بهاره Says:

  این بچه بازی هاچیه کم اوردین؟؟؟؟؟؟؟؟ زنده باد احمدی نژاد . به خدا با این کاراتون خودتون رو بیشتر به مردم نشون می دین دم هر چی ادم تعطیله گرم.

 7. ناشناس Says:

  وقتي كه در زمان خود پيامبر و بعد از او كساني بودن كه با نام اسلام كارهايي انجام ميدادند ، چه انتظاري از اين حاكمان مي توان داشت كه سي سال است با نام اسلام هر چه مي خواهند بر سر مردم مي آورند و هر جا كه مي خواهند مردم را مي كشانند . اين همه مي گويند در اسلام اجباري نيست ، مي گويند در اسلام آزادي هست ، مي گويند در اسلام …… در اسلام …… . كدام اسلام . اسلامي كه هر كسي بدلخواه خود آنرا تفسير مي كند . من نميدانم كه چرا ما هميشه چند سال از اروپا عقب هستيم . دوره قرون وسطا را ما هنوز تجربه نكرديم تا !!!!

 8. m.javad Says:

  به نظر شما آدمی بدبختر از کروبی هم روی زمین هست؟

 9. m.javad Says:

  یاران ممد خالی بند از آزادی حرف می زنن ونظرهارو سانسور میکنن

 10. ش Says:

  امروز یک جریان انحرافی که متاسفانه همچون نقش اشرف پهلوی عمل می کند. من چندروز قبل که سخنرانی یکی از همین آقایان را که از همین کانون اعتیاد برخاسته بودند را مشاهده کردم که در تلویزیون سخنرانی می کرد و متاسفانه رسیدگی نمی شود که حسب قانون اعتیاد به مواد مخدره، از ارکان اخراج از سمتهای دولتی از بالاترین رده تا پایین رده حکومتی می باشد و لازم است در این باره شورای خبرگان رهبری که ارجح بر همه مقامات است تدبیر خاصی را بیندیشد و این جریان اعتیاد گرا که از جریان خاصی هم از قضا حمایت می کنند و حضور آنها، خلاف قانون است را چرخه خارج نماید.

  و ملاحظه شده است که تلویزون دولت هم به گونه ای سلبه سازی می کند که گویی حوتدث دهه 60 تکرار شده است. واقعیت اینست که من جز آن جریان انحرافی، کسی را در آن جبهه نمی یابم. هاشمی رفسنجانی که در آن زمان، در مقام ریاست مجلس، قرار داشت، محسن رضایی که در مقام فرمانده سپاه قرار داشت و نسبت به اقدامات متقبلانه رئیس جمهور متقلب و دغلباز عمل می کرد. موسوی اردبیلی که به عنوان دادستان کل کشور عمل می کرد و بعد جانشین بهشتی در رئیس ثوه قضائیه و از جریان مخالف رئیس جمهور مخلوع دفاع می کرد امروز هم در مخالفت با برخی ذغلکاران و حمایت از حرکت همان مردمیب که خواستار براندازی رئیس جمهور مخلوع شدند. موسوی از حزب جمهوری بود و خانم رجایی هم امروز در همین جبهه است. مهدی کروبی هم در بنیاد شهید بوده و الان نیز در این جبهه است. آقای صانعی و دیگران هم بهمین گونه. این مدعیان دروغین بگویند که جز هاشمی و اردبیلی و رجایی و کروبی و صانعی و موسوی و رجایی از این جریان مخالف با منافقین چه کسانی باقیث می مانند!

  و مگر منافقین جز همین کسانی هستند که به مردمی که برای براندازی رئیسش جمهور مخلوع که با دروغ و نیزینگ، رای عمومی را جمع کرده بود حمله می برد و بمب می گذاشت هستند.
  کسانی که بنام «مجاهدین» یعنی مردان جهاد خود را مطرح می کنند و در داخل جلسات و محافل تیمی، برای پیشبرد مقاصد خود و رئیس جمهور مخلوع عمل نموده و در خیابان و کوچه بر سر مردمی که علیه رئیس جمهور مخلوع راهپیمایی می کنند تیراندازی می کنند یا سوار بر موتور در بین مردم تیراندازی می کنند.
  اینها هم مانند منافقین، زمانی در جبهه های مبارزه بودند.
  همین منافقین که سالها با شهرداری مشکل داشتند و بانکها را در طی حکومت رئیس جمهور مخلوع، مخالف خود می دیدند مورد یورش قرار می دهند و به نام مردم می گذارند و عجب اینست که همین دو سوژه (یعنی شهرداری و بانکها) را مورد هجوم قرار می دهند. اتوبوسهای شهرداری که با آن مخالفند به آتش می کشند و عابربانکها را که در طی این سالها در برابر تدابیر رئیس جمهور مخلوع ایستاده بودند مورد هجوم قرار می دهند.
  این افراد که از مرام کمونیستها پیروی می کنند معتقدند که هدف، وسیله را توجیه می کند ولذا همانطور که آیت اله گلزاری و شیخ حسن تهرانی در سازمان منافقین عمل می کردند حکم به مشروعیت «تقلب در انتخابات» را می دهند.
  وقتی که ماجرای آقای خزعلی با پسرش را دیدم عیناً تکرار موضوع محمد منتظری بود.
  بنظر می رسد که دوباره تاریخ تکرار شده است.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: