بررسي افكار غربيها نسبت به پيغمبر اسلام- بخش اول

مسجد

در قرون وسطي، جهالت و افترا را تا آنجا رسانده بودند كه مؤسس اسلام را بعنوان يك اسقف رومي مي شناختند كه چون به مقام پاپي نائل نشده، به عربستان فرار كرده است. يا آنكه او را مدعي اولوهيت معرفي مي كردند كه عربها مجسمه اش را از طلا مي ساختند و خود را قرباني او مي كردند،

از محمد اسم بتي باسم ماهوم (Mahom) مشتق كرده و در قصص رايج زبان آورده بودند. در سرودهاي معروف رولان (Chansons de Roland) اشعاري هست كه ميگويد وقتي سواران شارلماني بر اعراب پيروز شدند، بت هاي مسلمانها را شكستند و زير پا ريختند!. . .

بطوريكه مي دانيم غربيها و در راس آن كليساي كاتوليك از دير زماني نسبت به اسلام، قرآن و محمد (ص) مواضع بعضا غرض آلود داشته اند. البته در اين ميان انديشمندان زيادي نيز در غرب بوده اند كه ديدگاهي برخلاف اين در پيش گرفته و حتي در اين زمينه خدمات ارزنده اي براي اسلام انجام داده و به ستايش پيامبر و پيام آسماني قرآن پرداخته اند.

در دوره اخير، از چندين سال قبل و بخصوص از زماني كه سلمان رشدي كتابي تحت عنوان آيات شيطاني را نوشت بار ديگر غرض ورزيها و موج اسلام ستيزي در برخي از كشورهاي غربي شدت گرفت. بديهي است اين تهمت هاي بي پروا و هتاكانه نه تنها بر اساس يك كار تحقيقي نبوده است بلكه شيوه گسترش آنها نشان از توطئه اي برنامه ريزي شده دارد كه سرمنشاء آن را در زمان كنوني مي توان به نژادپرستان غربي و در راس آنها صيونيستها منتسب نمود كه صرفا بدنبال اهداف سياسي و اغراض نژادي هستند.

بدون شك زمينه ساز اين مباحث در داخل، برداشتهاي نادرست و قشري از اسلام، برخوردهاي قرون وسطائي با روشنفكران، جوانان و مردم، ايجاد سانسور، و محدوديت بنام اسلام، سركوب و استفاده از زور براي مطامع سياسي، سياسي زدائي جوانان و در نتيجه معطوف كردن آنها به هر چيزي غير از سياست، استفاده از هر ابزار غير موجهي براي پيش بردن مقاصد و ارايه يك چهره خشن و منزجر كننده از اسلام است، بطوريكه امروزه در نتيجه آن مسائلي در اين ارتباط بصورت جوك، مضحكه، و دروغ فرصت و زمينه طرح در صفحات اينترنت پيدا كرده و توسط اقشار سرخورده دست به دست مي چرخد. براي نمونه اخيرا موضوعي تحت عنوان «دشمني امام حسين با ايراني ها»!! با استناد به يك سند تاريخي! و با آوردن متن عربي آن ( براي اينكه مستند بودن ادعا را نشان دهد ) ثابت كرده بود كه امام حسين دشمن شماره يك نژاد ايراني است!! كار از اين هم فراتر رفته بود و يكي از شبكه هاي معلوم الحال لس آنجلس با آب و تاب ميزگردي براي اين كشف مهم ترتيب داده بود تا نشان دهد اين مردمي كه 1400 سال است به عشق حسين زندگي مي كنند چقدر ابله بوده اند!! . . .

مهندس بازرگان كتابي دارد تحت عنوان «مسئله وحي« كه در سال 1343 نوشته شده است وي در اين كتاب طرز تفكر و قضاوت غربيها نسبت به پيغمبر اسلام را به چهار دوره تقسيم تقسيم نموده است كه در ادامه بخشهايي از آن ارايه ميشود.

الف-دوران تجاهل و تنفر

دوران تجاهل و تنفر يا دوران دشمني شديد توام با بي اطلاعي و اتهامهاي ناشيانه.

اولين برخورود مغرب زمين با آئين جديد در ميدانهاي جنگ است. از ابتداي برخورد با روم شرقي در قرن هفدهم ميلادي و تا سالها بعد از جنگهاي صليبي نظريات عجيب و غريبي درباره حضرت محمد (ص) ابراز ميشود و كمتر تهمتي است كه درباره آن حضرت زده نشود، از دزد شتر گرفته تا جادوگر و سر دسته راهزنان.

در قرون وسطي، جهالت و افترا را تا آنجا رسانده بودند كه مؤسس اسلام را بعنوان يك اسقف رومي مي شناختند كه چون به مقام پاپي نائل نشده، به عربستان فرار كرده است. يا آنكه او را مدعي اولوهيت معرفي مي كردند كه عربها مجسمه اش را از طلا مي ساختند و خود را قرباني او مي كردند، از محمد اسم بتي باسم ماهوم (Mahom) مشتق كرده و در قصص رايج زبان آورده بودند. در سرودهاي معروف رولان (Chansons de Roland) اشعاري هست كه ميگويد وقتي سواران شارلماني بر اعراب پيروز شدند، بت هاي مسلمانها را شكستند و زير پا ريختند!. . .

پاپ اينوسان سوم (Innocent III) پيغمبر ما را دجال مي ناميد و نويسنده نسبتا جدي ژيبر دونوژان (Giber de Nogent) حكايت مي كند كه فوت محمد ص (نعوذ بالله) از شدت مستي بود و بعد جسد او را خوكها خوردند و بهمين دليل شراب و گوشت خوك در اسلام حرام شد . . .

دانته معروف حضرت محمد (ص) را در طبقه بيست و هشتم جهنم كتاب خود بحالت دو شقه و سردسته ارواح دوزخياني مي بيند كه دعوي مذهب دروغين كرده اند و بدست خود، خود را پاره پاره مي كنند . . .

خلاصه آنكه در تمام قرون وسطي در نظر اروپائيها حضرت پيغمبر يا شخص شياد كذاب عامل شيطان است يا اگر خيلي جلو بروند او را مريض مصروع ديوانه و قرآن را بافته اي از لاطائلات خلاف عقل و عربها را يك قوم احمق مي دانند.

Advertisements

یک پاسخ to “بررسي افكار غربيها نسبت به پيغمبر اسلام- بخش اول”

  1. امین Says:

    امروز هم همون غربی ها فهمیدن که قران چیزی جز … تورات نیست که اون هم تکرار افسانه های اقوام ابتدایی است

    —————————–
    دوست محترم! متاسفانه این طور اظهار نظرات کلیشه ای که اینروزها رایج شده است فقط خود فریبی و عوام فریبی است. بهتر است بجای شعار دادن اسلام و ادیان را بدون غرض مطالعه بفرمائید!
    اتفاقا آنهایی که پشت پرده اهانت به قرآن هستند اغلب همین صهیونیستهای نژاد پرست هستند! عده ای سیاسیت باز بی ریشه نیز هستند که نه اسلام را فهمیدند و نه مسیحیت را ! بخشی از اینها تحت عنوان منکران خدا (atheists) از فضای ایجاد شده توسط سرمایه داری غرب در حمله به دین و خدا نهایت استفاده را میکنند و دربست در اختیار صهیونیستها و سیاسیتمداران غربی قرار دارند. منتها همین صهیونستها قوانینی را بر این جوامع به اصطلاح دمکراتیک اعمال کرده اند که احدی حق مخالفت با آنان را ندارد!


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: