امروز متحجرين چه كساني هستند؟

آيا بايد تحت فشار قرار گرفتن و مرگ توسلي را كه از ياران نزديك به امام خميني بود بعنوان يكي از نمودهاي قربانيان توطئه بزرگي دانست كه وي قبل از فوتش آن را پيش بيني كرده بود؟ براي پاسخ به اين پرسش بايد مرروي ولو گذرا به روند حركت انقلاب در سه دهه گذشته نمود. آنچه امروز تحت عنوان حذف ياران انقلاب و خميني مطرح است واقعيتي است كه از فرداي انقلاب گريبانگير قشري بنام انقلابيون و حذف آنها درطي سه دهه پس از انقلاب بوده و اكنون به يك داستاني تكراري تبديل شده است. شايد شروع و نطفه آن را بتوان به فرداي 22 بهمن نسبت داد. طي اين روند بتدريج دوستان تبديل به دشمن مي شوند و فرمان حذف آنها از صحنه صادر مي شود.
نكته بعدي اينكه
براستي اين مقدس نماهايي كه طبق گفته مرحوم توسلي، امام خميني پيش بيني كرده بود چه كساني هستند؟ تاريخ گويي كه تكرار پي درپي سرنوشتها است. بديهي است زماني كه قدرت اصل شود و حفظ آن ارجح بر حفظ دين، و يعني اصول مسلم اخلاقي و انساني تلقي شود آياعاقبتي جز اين را ميتوان انتظار داشت؟ آن روزي كه عده كثيري براي حذف دولت موقت و آنچه آنروز ليبرال مي ناميدند تلاش ميكردند بايد مي دانستند كه وارد معركه اي شده اند و آتشي را بپا كرده اند كه دير يا زود سراغ آنها نيز خواهد آمد. بني صدر كه در سقوط دولت موقت به رهبري مرحوم بازرگان از مقدمان جبهه بود و از وراي آن ره صد ساله را يك شبه پيمود خود قرباني بعدي بود. سپس آيت الله منتظري كه در همه امور پس از انقلاب تا قبل از حكم عزل معروفش، تاثير گذارترين فرد بر انقلاب بعد از خميني بود و با استفاده از جو ايجاد شده در بيرون و درون مجلس و پشتيباني امام خميني اصل معروف «ولايت فقيه» را در قانون اساسي گنجاندند خود توسط آن بگوشه اي رانده شد و تا امروز نيز از آن كنج خارج نشده است.

بياد داريم كه زماني در اوايل انقلاب محمد يزدي و عده اي در كنار وي از مخالفان سرسخت لايحه معروف زمين بودند اين در حالي بود كه اين طرح از پشتيباني قاطع آقاي خميني برخوردار بود. كار به جايي كشيد كه يزدي كل طرح را كمونيستي دانست و همه جا عنوان مي كرد كه زير عمامه رفسنجاني، كه ازمدافعان طرح مزبور بود، داس و چكش است! در اين زمان آقاي كروبي با نوشتن مقاله اي طولاني و بر ملا كردن سوابق همكاري محمد يزدي با ساواك و مخالفت وي با ياران خميني در قبل از انقلاب هشدار داد كه چنانچه ايشان بخواهند اي روند را ادامه دهند موضوعات بسيار ديگر هست كه افشا خواهد كرد. چندي نگذشت كه كروبي و يارانش در انتخابات مجلس توسط همين آقاي رفسنجاني و ديگران همچون آنچه امروز اتفاق مي افتد، از گردونه رقابت بطور كلي حذف شدند. چندي بعد همين مسئله براي رفسنجاني، هم در زمان رياست جمهوريش و هم بعدها در كانديداتوري ايشان براي تصدي دولت نهم ديديم كه چگونه پيش آمد.
با روي كار آمدن احمدي نژاد روند حذف ياران و نزديكان خميني از صحنه شدت بيشتري گرفت. احمدي نژاد نشان داده بود كه بلحاظ شخصيتي آدمي است كه مي تواند بدون توجه به موقعيت و مقام افراد به آنها حمله كند. وي كسي است كه پس از بازگشت از سفر اول خود از سازمان ملل توهم ارتباط با امام زمان و احاطه هاله اي از نور در هنگام سخنراني حول خودش را براي آيت الله آملي تعريف نموده و چنان وانمود ميكرد كه در اين سفر آقا همه جا با ايشان بوده است. ارتباط اعضاي دولت ايشان با موضوع مسجد جمكران و وجود گرايشهاي بشدت طرفدار مهدويت در بين آنها، موضوع انجمن حجتيه، كه از دشمنان قسم خورده خميني بودند را تداعي ميكند. حمله سايت معرف به طرفداري از ايشان (حتي به تائيد دوستش شريعمتداري در كيهان) به سيد حسن خميني در اين روزها با استفاده از الفاظ معني دار و بعضا دور از نزاكت، اوج حملات جمعي به محوريت احمدي نژاد به آنچه در جامعه از آنان ياران امام تلقي مي شود، اين پرسش را مطرح ميسازد كه آيا اينان همان دسته اي هستند كه خميني از انان براي ياران، نزديكان و انقلاب احساس خطر كرده بود؟ آيا وي ميدانست روزي نظاميان بازوي قدرتي در دست اين چنين گروهي براي حذف و برچيدن مابقي آنچه انقلاب ناميده ميشود خواهند شد؟ آيا سخنان حسن خميني تا آن حد براي اين جمع آزار دهنده است كه مستحق چنان اهانتهايي باشد كه بعضا حاكي از ورود به حريمهايي كاملا خصوصي است؟!
آنچه توسلي تا لحظه مرگ خويش فرياد كشيد همين بود؟!

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: